Paweł Grajewski

Paweł Grajewski - absolwent Politechniki Warszawskiej, architekt oprogramowania z wieloletnim doświadczeniem, specjalista z zakresu technologii Java oraz Java Enterprise Edition. Od ponad 10 lat projektuje rozwiązania dla firm z sektora finansowego, pomagając im budować przewagę konkurencyjną dzięki dedykowanym systemom informatycznym. Nieustannie śledzi trendy na rynku nowych języków programowania oraz poszukuje nowatorskich praktyk inżynierskich, upatrując w nich sposobu na podniesienie efektywności budowanych rozwiązań i dostarczenie Klientom jeszcze większej wartości.

Lectures

In Polish Logowanie zdarzeń w architekturze opartej na mikroserwisach

Wzrost popularności architektur opartych na mikroserwisach skutecznie wystawia na próbę sposób, w jaki aplikacje rejestrują swoje zdarzenia. Bez przemyślanego podejścia łatwo doprowadzić do sytuacji, w której jakikolwiek troubleshooting okazuje się praktycznie niemożliwy.


Podczas prezentacji przedstawimy zestaw narzędzi przydatnych w zarządzaniu logami generowanymi w środowiskach, w których pracuje wiele niezależnych aplikacji bądź systemów. Zademonstrujemy w praktyce wykorzystanie zestawu narzędzi Logstash, Elasticsearch oraz Kibana, a także wskażemy dostępne dla nich alternatywy. Opowiemy o rejestrowaniu metryk aplikacyjnych w bazach danych typu time-series, takich jak Graphite czy InfluxDB. Zahaczymy o kwestię wykorzystania tych narzędzi również do celów innych aniżeli rejestrowanie zdarzeń. Pokażemy również, w jaki sposób zmieniają się trendy co do sposobu logowania zdarzeń z aplikacji. Podpowiemy także, w jaki sposób rejestrować zdarzenia tak, aby nasza aplikacja była prostsza w utrzymaniu oraz by ułatwić rozwiązywanie potencjalnych problemów.

img-responsive

You like this speaker?
Share with others!