Krzysztof Muchewicz

Solutions Architect in Allegro Group
Software engineer, manager, software architect with 10 years experience. Working in small medium and large organizations, on various platforms and technologies. Devoted DDD believer ;). Recently fascinated with Scala, Akka and Spark.

Lectures

In Polish DDD w praktyce, czyli jak wdrażamy i uczymy się DDD w Allegro

DDD nie jest frameworkiem czy też metodologią, jest raczej zbiorem zdroworozsądkowych wzorców i narzędzi, które każdy może komponować według uznania i potrzeb. Chociaż jest już z nami od ponad 10 lat, ciągle uczymy się jak najlepiej je wykorzystać, tak aby z jednej strony wnieść wartość do codziennej pracy, a z drugiej nie wpadać w formalizmy i teoretyczne dyskusje.


Przeprowadzając transformację monolitycznej platformy Allegro zastosowaliśmy wzorce DDD jako jedno z głównych narzędzi i stało się naszym chlebem powszednim.


W prezentacji opowiem co ze skrzynki narzędziowej DDD użyliśmy i z jakim skutkiem. Dowiecie się jak sami uczyliśmy się DDD i jak sprzedawaliśmy tę wiedzę w organizacji.


Wreszcie opowiem wam czego sam nauczyłem się o DDD, szczególnie jak zmieniało się moje zrozumienie Projektowania Strategicznego i jak uczyłem się stosować DDD w świecie mikrousługowym.

img-responsive

You like this speaker?
Share with others!