Jarosław Pałka

Od ponad 15 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideą TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST i NoSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki „system thinking” i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą „metafora” i odkryć, że rządzą nami te same prawa „natury”. Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode'u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpeterów i kompilatorów.  Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach trener w http://symentis.pl i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/

Lectures

In Polish Panel dyskusyjny - Od Developera do Managera a czasem z powrotem. Co czeka po drugiej stronie korpo lustra

Czy zastanawiałeś się kiedyś co robia managerzy w Twojej firmie? Można decydować o wszystkim i mówić innym co mają robić, płacą pewnie za to kupę kasy i tak naprawdę nie trzeba robić nic. Brzmi jak robota marzeń!
Jednak z jakiegoś powodu dużo ludzi zawraca z tej scieżki kariery i decyduje się na powrót do developementu, Zastanawialiście się dlaczego?


W trakcie tego panelu, porozmawiamy z kilkoma liderami naszych community, którzy wkroczyli na tą ścieżkę i są tam albo z niej zawrócili. Czego się spodziewali, co zastali, czy warto?
Odpowiedź na te i kilka innych pytań postaramy się znaleźć wspólnie, co może pomóc wam w dalszym wyborze ścieżki kariery.

In Polish W gąszczu grafów, czyli jak zostać bohaterem swoich danych w Neo4j

Zapraszam na 2 godzinną przejażdkę w świat grafów podczas której zapoznamy się z teorią grafów i bazą danych Neo4j by następnie po krótkim teoretycznym wstępie zapoznać się z językiem Cypher. Będziemy budować, materializować i przemierzać grafy, od tych małych do tych dużych. Zapoznamy się z algorytmami i technikami analizy sieci społecznościowych i nauczymy się podstaw silników rekomendacji. Wszystko to z pomocą języka który powstał na potrzeby bazy Neo4j, który łaczy ekspresyjność starego dobrego SQL i potęgę wyszukiwania wzroców w grafach, a wszystko to będzie wyglądało jak stary dobry "ASCII art". Mam nadzieję, że po tym warsztacie raz na zawsze zapomnimy o klauzuli JOIN i iloczynie kartezjańskim.

img-responsive

You like this speaker?
Share with others!