Marcin Zajączkowski

Doświadczony architekt specjalizujący się w tworzeniu wysokiej jakości oprogramowania. Będący pod wrażeniem metodyk Agile i ruchu Software Craftsmanship wierzy w wartość czytelnego, testowalnego i łatwego w utrzymaniu kodu. Dąży do tworzenia dobrego oprogramowania, które spełnia oczekiwania klienta i jednocześnie, z którego zespół realizujący może być dumny.


Dodatkowo poprzez prezentacje, szkolenia, zajęcia ze studentami i mentoring w firmach pokazuje jak można tworzyć oprogramowanie oparte na testach (z TDD, programowaniem w parach, czystym kodem, wzorcami projektowymi, itp.) oraz utrzymywać w firmie środowisko deweloperskie ukierunkowane na jakość (z serwerem CI, Sonarem, automatycznym wdrażaniem, itp.).


Oprócz tego tworzy i angażuje się w projekty open source, jest miłośnikiem Linuksa oraz prowadzi blog Solid Soft - Working code is not enough.

Lectures

In Polish Sprytniejsze testowanie kodu Java ze Spock Framework (zaawansowane techniki)

Spock Framework jest coraz częściej wykorzystywany do pisania testów automatycznych dla kodu produkcyjnego napisanego w Javie. Dzięki zastosowaniu DSLa opartego o język Groovy umożliwia tworzenie bardziej zwartych konstrukcji charakteryzujących się dużą czytelnością. W czasie prezentacji pokażę szereg bardziej zaawansowanych i często mało znanych mechanizmów, których zastosowanie może jeszcze bardziej ułatwić i uprościć testowanie naszego kodu. Przedstawię również kilka nowych funkcji, które stały się dostępne wraz z wydaniem wersji 1.0. O podstawach Spocka mówić nie będę, ale dzięki jego naturalnej klarowności nawet osoby wcześniej go nieużywające na pewno nie będą miały trudności, aby się odnaleźć.

img-responsive

You like this speaker?
Share with others!